WETPOL 2023 IN BRUGGE
In september 2023 werd Brugge het kloppend hart van de internationale wetland community. Het congres WETPOL bracht onderzoekers, bedrijven en beleidsmakers van over de hele wereld samen rond één thema: natuurlijke waterzuivering en ecosysteemdiensten. Van wetlands en rietvelden tot groenmuren en wadi’s, de nieuwste inzichten en toepassingen kwamen uitgebreid aan bod.
HelloWater mocht trots optreden als één van de hoofdsponsors en droeg actief bij via een presentatie waarin onze expertise en praktijkervaring met decentrale zuiveringssystemen werd gedeeld. Het congres bood een boeiende mix van lezingen, discussies en praktijkvoorbeelden, waarbij actuele uitdagingen en innovaties in waterzuivering centraal stonden.
Naast het academische programma stonden ook twee locatiebezoeken op de agenda: een rietveld van Aquafin en een horticultuurbedrijf in moeilijkheden met zware metalen. De week werd sfeervol afgesloten met een diner in brouwerij De Halve Maan, waar de deelnemers konden proeven van de Brugse gastvrijheid met een glas Brugse Zot in de hand.
WETPOL 2023 bevestigde dat samenwerking en kennisdeling essentieel zijn om onze wateruitdagingen aan te pakken, en bood HelloWater de kans om onze visie en ervaring internationaal te delen.